BMW w wynajmie długoterminowym, czy w leasingu? Co się bardziej opłaca?

przez | 14 listopada, 2019

W momencie, gdy nie mamy możliwości, aby kupić auto w salonie za gotówkę, a zdolność kredytowa nie pozwala nam na pożyczkę w banku, musimy odnaleźć takie rozwiązanie, które pozwoli nam pozyskać samochód w inny sposób. Najczęściej, wybór rozstrzyga się pomiędzy leasingiem, a wynajmem długoterminowym. Aby dobrać odpowiednią opcję dla swojej sytuacji, należy jednak poznać warunki i zasady tych dwóch form finansowania.

W sytuacji, kiedy tylko i wyłącznie interesują nas najnowsze modele BMW wynajem długoterminowy oraz leasing pozwoli nam na ich pozyskanie, na bardzo korzystnych warunkach. Ważne jest jednak to, w jakiej sytuacji obecnie się znajdujemy, dlatego warto obydwie opcje dokładnie przeanalizować.

W kwestii leasingu samochodowego…

Nie trudno dostrzec, że polscy przedsiębiorcy najchętniej sięgają po leasing, jeżeli chodzi o metody pozyskiwania samochodów. Jest to swojego rodzaju dzierżawa auta, która wiąże się z dość niskimi kosztami. Rozwiązanie to, niesie za sobą kilka utrudnień. Wraz z końcem kontraktu, wydatki dotyczące użytkowania pojazdu znacznie zrastają, dlatego konieczna jest sprzedaż samochodu. Jako, że rynek aut używanych jest specyficzny i nieprzewidywalny, odnalezienie kupca, który zgodzi się na wyznaczoną przez nas cenę, może być bardzo trudne.

Wynajem długoterminowy i jego zasady funkcjonowania…

W momencie, gdy najem długoterminowy pojazdu dobiega końca, jest to czas, aby oddać samochód do firmy finansującej. Chociaż auto może zostać przez nas wykupione, jednak nie będzie to zbyt korzystne rozwiązanie, ponieważ będzie to oznaczało dla nas wygórowany wydatek. Ma to natomiast uzasadnienie w tym, że podczas najmu opłacamy eksploatacje pojazdu, a nie spłatę rynkowej wartości samochodu.

Podczas zawierania umowy długoterminowego wynajmu samochodów, jesteśmy zmuszeni do określenia przewidywanego przebiegu, który uzyskamy podczas okresu najmu. Jest to jednak okazja, aby przedsiębiorca mógł przewidzieć koszty z jakimi spotka się, z tytułu wymiany opon, przeglądów oraz wymiany części eksploatacyjnych. Cena wynajmu zawiera także koszty ubezpieczenia oraz assistance i dostarczenie pojazdu zastępczego. Niekiedy będą to również wydatki na paliwo. Podkreśla się fakt, że comiesięczny czynsz jest stały. Dzięki temu, planowanie budżetu jest o wiele prostsze, ponieważ możemy być pewni, że korzystanie z samochodu będzie nas kosztować tyle samo, co w poprzednim miesiącu.

Mniejsza liczba faktur, to dodatkowo mniejszy wydatek na księgowość. Administracją samochodu także zaopiekuje się firma, a także przygotuje nam pojazd od wydania, umówi okresowe przeglądy, a w wyjątkowych przypadkach – zajmie się też naszymi mandatami. Wszystko to sprawia, że wynajem długoterminowy zaczyna być pierwszy wyborem, jako jedna z najkorzystniejszych metod finansowania samochód przez firmy oraz klientów indywidualnych.