Avaya 9608 – jeden z mnóstwa urządzeń VoIP

przez | 25 stycznia, 2020

W czasie technologii i Internetu wiele osób i całych firm odchodzi od używania tak niegdyś popularnego telefonu stacjonarnego. Nie cieszy się on już takim zainteresowaniem jak jeszcze kilka, czy kilkadziesiąt lat temu. Coraz częściej wykorzystujemy nowoczesne rozwiązania i decydujemy się korzystać z współczesnych osiągnięć techniki. Z jednej strony telefony stacjonarne, które dobrze nam służyły kiedyś, wzbudzają w nas sentyment, z drugiej strony dzisiaj w zasadzie nie ma na nie miejsca na rynku. Jednym z nowych rozwiązań, które zastępuje telefony stacjonarne są urządzenia VoIP, wśród nich między innymi Avaya 9608. Czym są urządzenia VoIP? Jak działają i w jaki sposób z nich korzystać? Jeśli zadajesz sobie podobne pytania lub masz takie same wątpliwości, w tym artykule znajdziesz na nie odpowiedzi.

Sprzęty VoIP podobnie jak każdy inny telefon, służą do komunikowania się i nawiązywania połączeń. Jednak zamiast z linii telefonicznych korzystają z sieci internetowej. Nie są więc podłączone do sieci telefonicznej, a jedynie do Internetu. Do połączeń wykorzystują technologię VoIP – w tłumaczeniu z angielskiego Voice over Internet Protocol, innymi słowy protokół internetowy umożliwiający przesyłanie dźwięków. Jak to funkcjonuje? Dane są przekazywane z użyciem odpowiednich protokołów IP, dzięki temu rozmówcy mogą się komunikować bez zakłóceń.

Jak korzystać z takiego telefonu? Na początek, potrzebujemy dostępu do komputera, w celu skonfigurowania urządzenia VoIP. Kiedy już go skonfigurujemy, możemy korzystać z naszego telefonu tak jak ze stacjonarnego, po skonfigurowaniu nawet komputer nie będzie nam już potrzebny.

Sprzęty VoIP zazwyczaj posiadają wyświetlacz LCD, na którym wyświetlą się wszystkie niezbędne dane, takie jak menu, data, czy czas trwania rozmowy. Istnieją telefony VoIP, które posiadają niewielki wyświetlacz i takie, których wyświetlacz jest sporych rozmiarów. Jednym z wielu tego typu telefonów jest Avaya 9608 . Każdy z użytkowników musi zdecydować który rodzaj będzie bardziej praktyczny dla niego.

Jakie są pozytywy używania urządzenia VoIP? Jedną z wielu zalet są niewielkie koszty rozmów w porównaniu z bardziej popularnymi rozwiązaniami i wykorzystaniem sieci telekomunikacyjnych. W ramach jednego operatora połączenia często są nawet darmowe. Dla osób przyzwyczajonych do starszych telefonów, dużym plusem będzie fakt, że telefon VoIP w zasadzie nie różni się z zewnątrz od tak dobrze znanych im telefonów stacjonarnych i jest równie łatwy w obsłudze.

Wszystkie te fakty skłaniają dużo osób do skorzystania z rozwiązania jakim jest telefon VoIP. Jednym z nowocześniejszych telefonów tego rodzaju jest model Avaya 9608 , który został rozszerzony o wiele dodatkowych funkcji i jest jeszcze bardziej intuicyjny i prosty w obsłudze. W obecnej dobie technologii jest to doskonały wariant dla osób, które z różnych powodów nie chcą używać tradycyjnych telefonów. Telefony podłączone do sieci internetowej, umożliwiają zrezygnowanie z nie tak już popularnych telefonów stacjonarnych i oparcie swojej działalności przede wszystkim na nowoczesnym narzędziu jakim bez wątpienia jest Internet. Możemy zresztą oczekiwać, że w przyszłości ta dziedzina nauki przyniesie kolejne zmiany.