Czy samochód w abonamencie to rozwiązanie godne naszej uwagi?

przez | 29 października, 2020

To naturalne, że chcemy posiadać nowe i wysokiej klasy samochody, aczkolwiek często na przeszkodzie staje nam finalny koszt takiego zakupu. Otóż decydując się na auto z salonu, najczęściej musimy liczyć się z wydatkiem przynajmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych, a jest to kwota, która przewyższa możliwości finansowe wielu z nas. Warto zapoznać się jednak z alternatywnymi rozwiązaniami.

Czy kupno używanego pojazdu to coś, co przyniesie nam sporo satysfakcji? To możliwe, aczkolwiek pod warunkiem, że jest to auto z pewnego źródła, a także dokładnie znamy jego historię i rzeczywisty przebieg. Nie chcemy przecież, aby seria poważnych awarii pociągnęła nas do astronomicznych kosztów. Ciekawym wyjściem dla klientów indywidualnych okazuje się być zatem samochód w abonamencie.

Auto abonament – czym jest i w jakim wypadku się sprawdzi?

Abonament na auto to nic innego, jak wynajem długoterminowy, jednakże dostosowany do potrzeb i specyfiki klienta indywidualnego. Z podobnej metody korzystają firmy, które bardzo chwalą sobie warunki, jakie spotykają je przy tym sposobie finansowania samochodów. W abonamencie samochodowym, klienci opłacają comiesięczny czynsz, w zamian za możliwość użytkowania pojazdu, na określonych zasadach. Wszelkie warunki reguluje umowa, która najczęściej zawierana jest na 12 miesięcy lub więcej, w zależności od konkretnej marki. W koszt raty, wliczone są już inne świadczenia, takie jak serwis, czy też ubezpieczenie.

Jeśli potrzebujemy bezawaryjnego pojazdu, a przy tym zależy nam na tym, aby był on nowy, zdecydowanie warto zainteresować się abonamentem na samochód. To możliwość, korzystania z zupełnie nowego modelu każdego roku! Należy jedynie skrupulatnie pilnować się ustalonego limitu kilometrów, gdyż jego przekroczenie, może spowodować naliczenie dodatkowych kosztów. Wysokość opłaty za każdy kilometr ponad limit, z pewnością będzie wyszczególniona w podpisywanej przez nas umowie lub w załączniku z jej warunkami.