Czym jest igła od kaniuli?

przez | 19 lipca, 2020

Wraz z postępem medycyny, który jest zauważalny, poszukujemy coraz to nowszych i lepszych rozwiązań, które skutecznie zastępują wcześniejsze produkty oraz metody. Takie są fakty. Sytuacja ta dotyczy poczciwych igieł, które w pewnym stopniu są stopniowo zastępowane przez kaniule. Wszyscy wiemy, czy wyglądają igły oraz do czego służą. Niestety nie wszyscy wiemy wiele na temat kaniul. Wyjaśnijmy sobie w tym wpisie, co kryje się pod pojęciem kaniul.

Czym różnią się tradycyjne igły od kaniul?

Otóż, kaniule z wyglądu przypominają zwykłe igły, jednak jeśli przyjrzymy się na nie strukturalnie, wtedy różnice są widoczne i spore. Igła jest rurką, która w środku jest pusta, natomiast na końcu jest ostro zakończona oraz ścięta. Kiedy wbijamy igłę w skórę, wtedy przecinamy tkankę. Jeśli mówimy o kaniulach, to powinniśmy zdawać sobie sprawę, że posiada ona centymetrową podziałkę na całej swojej długości. Dzięki temu możemy kontrolować głębokość nakłucia. Kaniulami są tak zwane „tępe igły”. Są one bardzo miękkie oraz tępo zakończone. Ich powierzchnia jest śliska. To sprawia, że się nie naruszają, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnej igły.

Co warto widzieć o kaniulach stosowanych w medycynie estetycznej?

Kaniuli używa się do zabiegów z kategorii medycyny estetycznej. Kiedy mówimy o kaniuli dożylnej, zwanej też obwodową, wtedy odnosimy się do tak zwanych wenflonów. Jest to bardzo krótka rurka z plastiku, która na pewien czasu umieszcza się w żyle. Stosuje się igłę stalową. Na ten fakt powinniśmy zwracać uwagę, gdyż jest to bardzo ważne.