Dlaczego to właśnie implantologia w Warszawie, będzie najskuteczniejszym sposobem na ubytki zębów?

przez | 24 stycznia, 2020

Wkręcane prosto w kość pacjenta implanty stomatologiczne, wykonane są zwykle z tytanu. Kiedy miejsce implantacji będzie już dobrze wygojona, wówczas umieszcza się na nim konstrukcję protetyczną. Wcześniej musi dojść jednak do osteointegracji, czyli procesu kiedy to implant trwale łączy się z kością.

Gdy wiemy już, że najlepszym wyjściem będzie implantologia Warszawa to z kolei doskonałe miejsce, aby poszukać gabinetu stomatologicznego, gdzie tego typu usługi są najwyższej jakości. Takich gabinetów jest bardzo dużo, dlatego też i ceny z pewnością będą dość znacznie różnić się od siebie. W związku z tym, bardzo przydatne będzie rozeznanie się w Internecie. Cenniki na stronach oraz opinie i rekomendacje na forach, z pewnością pomogą nam w dokonaniu dobrego wyboru.

Implanty zębowe i ich fizyczne cechy

Srebrzystoszary metal, który najczęściej stosuje się do produkcji implantów zębowych to czysty tytan. Ten nie dość, że świetnie radzi sobie z korozją, to jeszcze jest wyjątkowo dobrze tolerowany przez ludzki organizm. Najlepiej kiedy postać tytanu jest czysta, chociaż czasami będzie on też posiadał pewne domieszki, w postaci aluminium lub wanadu. Obecnie, implanty mogą też być wykonane z cyrkonu, który jest niemal idealnie biały, co pozwala na uzyskanie wyjątkowo dobrego efektu wizualnego. Implanty przyjmują cylindryczny kształt. Ich długość może wynosić od 7 do 20mm, a średnica od 3 do 7mm.

Czy implantologia to rozwiązanie godne naszej uwagi?

Musimy pamiętać o tym, że implant zęba nie będzie mógł być zastosowany u każdego z nas. Zanim poddamy się zabiegowi, konieczne jest wykluczenie istotnych przeciwwskazań. Całkowicie eliminuje nas z tego narkomania i alkoholizm oraz pewne schorzenia ogólne i choroby psychiczne. Problematyczną kwestią jest również nałogowe palenie tytoniu oraz cukrzyca, jednak w takim wypadku, istnieje szansa na odpowiednie przygotowanie pacjenta przed poddaniem się zabiegowi. Obecnie, zbyt dużym problemem nie są już niekorzystne warunki anatomiczne. Za sprawą nowoczesnej chirurgii, istnieje możliwość odbudowy kości, a jednocześnie umieszczenia na niej tytanowego implantu. Doskonałe warunki do implantacji spotykane są zwykle w żuchwie, a dokładnie w jej przedniej części i okolicach siekaczy oraz zębów przedtrzonowych. Implantów nie powinno być jednak tyle samo ile jest ubytków. Specjalista musi precyzyjnie rozplanować ich rozmieszczenie, ponieważ to właśnie umożliwi zastosowanie protez w postaci mostów.

Zanim poddamy się implantacji, wykonajmy zalecane badania…

Chociaż główna i najważniejsza część całego procesu to zabieg implantacji, w ogóle do niego nie dojdzie, jeżeli wcześniej nie będzie można wykluczyć wszelkich problemów, które znajdują się na liście przeciwwskazań. Wymaga się, aby pacjent poddał się wcześniej ogólnym badaniom lekarskim, takim jak np. morfologia, poziom cholesterolu i glukozy we krwi, OB., płytki krwi oraz czas krzepnięcia i czas krwawienia. Może również dojść do takiej sytuacji, kiedy będziemy musieli poddać się komputerowej tomografii, czy też wykonać panoramiczne RTG.