Dlaczego warto wybrać się na Majorkę?

przez | 25 lipca, 2020

Przede wszystkim turystów z całego świata kuszą cudowne plaże na Majorce. Miejsca te są bardzo urokliwe. Możemy się opalać na jednej z plaż na Majorce. Kolejnym atutem jest bardzo czysta i ciepła woda Morza Śródziemnego. Przybysze z różnych zakątków świata pokochali Majorkę. Czy nadal zastanawiamy się, gdzie chcemy spędzić urlop z naszą rodziną? Odpowiedź jest prosta i konkretna: na Majorce!

Jakie są najpiękniejsze plaże, kiedy mamy na myśli Majorkę?Nie ma żadnych wątpliwości, co sprawia, że Majorka jest odwiedzana każdego roku przez rzesze turystów. Mamy na myśli oczywiście plaże na majorce, które kuszą przybyszów. Plaże są urokliwe oraz piaszczyste. Na Majorce znajdziemy także promenady. Klimat jaki tam panuje, możemy określić jako śródziemnomorski. Do tego powinniśmy dodać cudowne zatoki oraz imprezy, których nie brakuje na wspaniałej Majorce. Na tej balearskiej wyspie jest wiele plaż. My skupimy się na tych najpiękniejszych.

Co powinniśmy wiedzieć o plaży Playa de Alcudia?

Plaża Playa de Alcudia jest miejscem niesamowitym. Otwiera ona naszą listę plaż, o jakich opowiemy sobie w tym artykule. Znajduje się ona w północno – wschodniej części wyspy Majorka. Z resztą właśnie w tej części wyspy jest najwięcej plaż. Powinniśmy o tym pamiętać, jeśli szukamy w pobliżu hotelu na Majorce. Playa de Alcudia leży w zatoce Alcudia. Blisko plaży znajduje się doceniany przez wielu przybyszów ośrodek turystyczny Puerto de Alcudia. Miejsce to jest wyjątkowe pod wieloma względami. Tutaj możemy świetnie wypocząć i cieszyć się urokami, jakie są na wyspie. Wraz z sąsiadującą plażą o nazwie Playa de Muro, właśnie plaża Playa de Alcudia tworzy największą ciągłą plaże spośród wszystkich plaż na Balearach. Jest to miejsce polecane nie tylko osobom, które chcą bliskości morza, słońca oraz piasku. Znajduje się tam wiele innych udogodnień, które z pewnością sprawią, że będzie to idealne miejsce na wczasy dla całej rodziny. Z tego aspektu musimy zdawać sobie sprawę, kiedy szukamy odpowiedniego dla nas miejsca na wypoczynek na wyspie Majorka. Wzdłuż całej pięknej plaży możemy zauważyć niezliczoną liczbę sklepów, restauracji oraz barów. Są tam również restauracje ekskluzywne, dla bogatych klientów. Plaża dysponuje lekkim i drobnym piaskiem. Jest to jej spory atut, szczególnie jeśli wybieramy się na wczasy z dzieckiem. Oczywiście na plaży Playa de Alcudia nie brakuje parasoli oraz leżaków. Z nich korzysta wielu turystów, którzy lubią się wylegiwać. Plaża jest również nie lada atrakcją dla miłośników sportów wodnych, gdyż takie osoby mogą bez najmniejszego problemu skorzystać z motorówek lub też z nart wodnych. Można tam również nurkować oraz wziąć udział w zajęciach nauki surfingu.

Dlaczego turyści wybierają plażę Es Trenc?

Jest to z pewnością jedna z najpiękniejszych plaż, jakie znajdują się nie tylko na Majorce, ale również w całej Europie. Taką plażą jest właśnie Es Trenc. Plaża znajduje się w południowej części wybrzeża Majorki, a dokładniej w gminie Campos. Plaża ta rozciąga się na mniej więcej dwa i pół kilometra. To spora odległość. Piasek na tej plaży jest biały. Są tam również bardzo szerokie wydmy. Nadają one pewnego karaibskiego klimatu. Można na niej świetnie wypocząć z dziećmi.

Własna opinia na temat plaż na Majorce?

Plaże te uchodzą za najlepsze na świecie. Turyści pokochali plaże znajdujące się na Majorce i z tego powodu lubią tam wracać. Jest to miejsce, gdzie możemy się godzinami wylegiwać oraz opalać. Te chwile zostaną nam na całe życie. Pozytywne wspomnienia są gwarantowane. Piaszczyste plaże kuszą wieloma atrakcjami.