Dziecko w żłobku 

przez | 11 sierpnia, 2020

Większość mam nie może sobie pozwolić na zostanie w domu z maluchem do 3 roku jego życia, choć psychologowie są zdania, że to optymalny czas, w którym dziecko powinno pozostawać pod opieką bliskich osób. Wówczas jego wszystkie potrzeby są bardzo dobrze spełniane, w żłobku natomiast może czuć się pomijane i odrzucane. Kiedy oddać dziecko do żłobka? Jaki żłobek we Wrocławiu wybrać?

W jakim wieku najlepiej oddać dziecko do żłobka?

Oczywiście najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie zostanie z dzieckiem w domu, jak najdłużej. Jeżeli nie mamy takiej możliwości, warto zdecydować się na wsparcie babci lub dziadka, ważne żeby był to ktoś, kto jest bliski dziecku. Wiadomo, że w życiu mamy różne sytuacje i nie zawsze mamy możliwość zaopiekowania się maluchem tak długo. Nie można w tym wypadku się obwiniać, jednak warto szukać pozytywnych aspektów. Kluczowe jest to, żeby  żłobek Wrocław skupiał dobrych pedagogów, którzy będą potrafili pracować z małymi dziećmi. Ważne jest także to, aby placówka uwzględniła nasze zalecenia odnośnie higieny i żywienia pociechy. 

Dobry żłobek we Wrocławiu

Po czym poznać dobry żłobek? Jak go wybrać, aby dziecko czuło się komfortowo i dobrze się rozwijało wśród rówieśników? Kluczowe będą kompetencje kadry oraz opinie mamy, które zdecydowały się oddać swoje pociechy pod skrzydła danego żłobka we Wrocławiu. Pamiętaj, że dziecko w grupie szybciej przyswaja wiedzę, nawiązuje przyjaźnie, uczy się dzielić zabawkami i współpracować. Dzięki temu maluch zdobywa nowe umiejętności w dużo szybszym tempie. Oczywiście są też pewne minusy uczęszczania dziecka do żłobka, po pierwsze może częściej chorować, po drugie uczy się nie tylko dobrych rzeczy, bo dziecko może mieć także negatywne wzorce zachowań.