Firmy oświetleniowe a sprzęt – kupno czy wynajem?

przez | 30 grudnia, 2019

W XXI wieku każdy z nas ma dostęp do nowoczesnych technologii, które potrafią znacznie ułatwić życie albo sprawić, że możemy realizować różnego rodzaju cele – czy to prywatne, czy zawodowe. Jednak niekiedy technologie te kosztują naprawdę dużo i warto poszukiwać alternatyw. W tym artykule przeanalizujemy oferty firm oświetleniowych, które proponują najnowocześniejsze lampy i zastanowimy się nad tym, czy korzystniejsze będzie ich kupno, czy też wypożyczenie. Zapraszamy!

Co oferują firmy oświetleniowe?

Zanim jednak przejdziemy do korzyści zakupu oraz wynajmu lamp, sprawdzimy co tak naprawdę są w stanie zaoferować nam firmy oświetleniowe. Odpowiedź jest bardzo prosta – nowoczesne, specjalistyczne lampy, które powstały po to, aby oświetlać:

  • plany filmowe,
  • plany reklam i programów telewizyjnych,
  • sesje zdjęciowe i pokazy mody,
  • koncerty i teledyski,
  • konferencje i spotkania biznesowe oraz wiele innych.

Dzięki profesjonalnemu oświetleniu studyjnemu lub filmowemu możliwe jest odpowiednie wyeksponowanie miejsca czy osób, a także stworzenie doskonałych warunków do realizacji danego przedsięwzięcia. Oczywiście takie lampy posiadają o wiele większa moc niż te, z których korzystamy na co dzień – w domu czy w pracy, a także pozwalają osiągać różne efekty. Najnowocześniejsze modele imitują np. naturalne światło, które bardzo przypomina to słoneczne. W ten sposób możliwe jest uzyskiwanie naprawdę spektakularnych efektów.

Pamiętaj! Masz możliwość wyboru różnego rodzaju oświetlenia do filmowania – lamp żarowych, fluorescencyjnych, HMI czy LED. Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniego typu lampy, a także jej odpowiednich parametrów. Warto również zwrócić uwagę na to, kto jest producentem – do najbardziej cenionych na rynku firm oświetleniowych, zajmujących się produkcją lamp, zaliczamy Pulsar, Arri, Martin, Kino Flo, JB Lighting, Dedolight oraz Philips.

Kupno czy wynajem?

Współczesne firmy oświetleniowe łączy jedno – nowoczesne urządzenia, które tworzone są w oparciu o innowacyjne technologie oraz szeroki wybór rozwiązań, dzięki którym łatwo jest dopasować idealnie dopasowane do własnych potrzeb. Jednak możemy również podzielić te firmy na te, które oferują sprzedaż lamp, dzięki czemu staniesz się ich właścicielem na stałe, jak również te, proponujące wynajem, co pozwoli Ci korzystać z lamp przez określony czas.

Oczywiście zakup oświetlenia do filmowania polecany jest tym, którzy regularnie organizują różnego rodzaju eventy albo są odpowiedzialni za organizację planów zdjęciowych czy filmowych. W ich przypadku inwestycja w nowoczesne lampy szybko się zwróci. Jednak wszystkim, którzy chcą zaopatrzyć się w oświetlenie studyjne lub filmowe jednorazowo i którym zależy na tym, aby nie przepłacić, polecamy wypożyczalnie oświetlenia – zapewnią Ci one dostęp do rozwiązań najwyższej jakości, których ceny będą dostosowane do Twoich możliwości finansowych.

Zwróć uwagę na kilka kwestii!

Niezależnie od tego, czy chcesz zdecydować się na kupno, czy też wynajem, powinieneś przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy firma oświetleniowa, z której oferty chcesz skorzystać, zapewni Ci najwyższą jakość sprzętów oraz usług. W tym celu zapoznaj się dokładnie z ofertą, a także sprawdź dotychczasowe realizacje firmy. Możesz również poczytać opinie o danej firmie, jakie znajdziesz w różnych miejscach w Internecie – zdecydowanie pomogą Ci one w podjęciu ostatecznej decyzji.

To jednak nie wszystko! Jeżeli chcesz, aby usługi były zrealizowane w pełni satysfakcjonująco dowiedz się, czy firma oświetleniowa zapewni Ci również fachowe doradztwo, a także montaż oświetlenia – w ten sposób zyskasz pewność, że organizacja danego wydarzenia będzie perfekcyjna!