Jak radzić sobie z zaburzeniami erekcji?

przez | 11 marca, 2020

Chociaż niewielu mężczyzn przyznaje się do problemów w łóżku, prawda jest taka, że zaburzenia erekcji dotykają co 3 mężczyznę, jednak nie wszystkie mają charakter stały. Trzeba rozróżnić dwa pojęcia – impotencję oraz zaburzenia erekcji. W tym pierwszym przypadku mężczyzna nie może osiągnąć erekcji w ogólne, w drugim problemy mają charakter przejściowy. Jak sobie radzić z takimi dolegliwościami?

Powody zaburzeń erekcji i impotencji

Jeżeli chodzi o impotencję to za taki stan rzeczy zazwyczaj odpowiada wiek. Mężczyźni po 40-stce niestety tracą wigor i muszą wspomagać się różnego rodzaju środki na potencję. W dzisiejszych czasach wybór jest duży, bo można zdecydować się na ziołowe suplementy diety, które są dostępne bez recepty lub wybrać się do lekarza, którzy przepisze nam coś silniejszego. Leki na potencję na receptę zazwyczaj są po prostu silniejsze, więc mają wyższe stężenie składników aktywnych, niekiedy zawierają też hormony. W przypadku impotencji stosuje się tabletki zawierające trazodon, bupriopion, bromokryptynę, apomorfinę, testosteron i jahimbinę. Niekiedy wykonuje się także zastrzyki. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że środki na potencję są bezpieczniejsze od zabiegów chirurgicznych, co więcej zazwyczaj cechuje je większa skuteczność. Oczywiście przez zapisaniem leków, mężczyzna musi przejść badania, aby lekarz mógł ustalić stan zdrowia pacjenta. To ma bardzo duże znaczenie, gdyż w przypadku osób cierpiących na choroby typu nadciśnienie czy cukrzyca, trzeba zastosować specjalne leki. Sprawdzany jest układ sercowo-naczyniowych oraz możliwe interakcje z innymi przyjmowanymi lekami, jeśli mężczyzna takowe przyjmuje.

Czy tabletki na potencję będą skuteczne?

W przypadku zaburzeń erekcji nie warto przesadnie się martwić, bo najprawdopodobniej taki stan rzeczy jest przejściowy. Ważne jest to, żeby zdrowo się odżywiać, zażywać dużo ruchu, szczególnie w przypadku siedzącej pracy biurowej. Środki na potencję mogą pomóc i warto je przyjmować, przy czym  warto wybierać takie pochodzące od renomowanych, sprawdzonych producentów. Takie tabletki mogą okazać się dobrym rozwiązaniem dla mężczyzn, którzy cierpią z powodu braku erekcji przez czynniki organiczne, a nie psychologiczne. Takie środki działają na układ krążenia, dzięki nim po prostu więcej krwi napływa do członka, przy czym nie zwiększą popędu seksualnego. Najważniejsze jest to, aby przyznać przed samym sobą, że posiada się taki problem, kolejnym krokiem będzie przełamanie się i pójście do lekarza. Obecnie medycyna radzi sobie z leczenie impotencji oraz zaburzeń erekcji bardzo dobrze, więc nie ma sensu rezygnować z życia seksualnego. Najlepiej udać się do lekarza seksuologa, urologa lub lekarza pierwszego kontaktu.