Ośrodek Terapii Uzależnień Warszawa – dla kogo?

przez | 7 sierpnia, 2020

O Ośrodku Terapii Uzależnień mówi się ostatnio coraz częściej. Komu dedykowane są tego typu punkty? Kto powinien pomyśleć o usługach ośrodka? Sprawdzamy!

Ośrodek Terapii Uzależnień Warszawa dla osób uzależnionych od alkoholu

Przede wszystkim Ośrodek Terapii Uzależnień Warszawa oferuje wsparcie osobom uzależnionych od alkoholu. Wszystko dlatego, że w naszym kraju największy odsetek osób uzależnionych stanowią właśnie uzależnione od alkoholu. Jeśli okaże się, że problem dosięgnie nas lub naszych bliskich, to warto wiedzieć, że do swojej dyspozycji mamy osoby, które chętnie nas wesprą w walce z uzależnieniem.

Ośrodek Terapii Uzależnień Warszawa dla osób uzależnionych od leków

Z roku na rok przybywa też osób uzależnionych od leków. Jak wiadomo przekraczanie zalecanych dawek, czy w ogóle przyjmowanie leków bez powodu wpływa negatywnie na nasze zdrowie. Dlatego, gdy problem ich nadużywania zacznie nas przerastać, to warto pomyśleć o specjalistycznej pomocy, jaka oferowana jest przez Ośrodek Terapii Uzależnień.

Ośrodek Terapii Uzależnień Warszawa dla osób uzależnionych od narkotyków

Na tym jednak nie koniec, ponieważ Ośrodek Terapii Uzależnień swoje wsparcie oferuje również osobom uzależnionych od narkotyków. Niestety zauważyć można, że po narkotyki sięga coraz więcej osób i to w różnym wieku. Początkowo robią to dla zabawy, ale zabawa szybko zmienia się w nałóg i problemy. Aby wyjść z uzależnienia potrzeba nie tylko silnej woli, ale również odpowiedniej terapii, czy pomocy fachowców i takie właśnie zapewni nam Ośrodek Terapii Uzależnień.