Prawnik z Wrocławia – powody, dla których małżonkowie decydują się na rozwód

przez | 1 czerwca, 2020

Wiele osób, które przysięgało sobie miłość do grobowej deski decyduje się na rozwód. Nie ma w tym nic dziwnego, jeśli spojrzymy w dane za poprzedni rok, kiedy to było więcej rozwodów, aniżeli nowych związków małżeńskich. Jednak, aby poznać tą sytuację dogłębnie, warto przyjrzeć się powodom rozwodów w Polsce. Jeśli jednak i ty decyduje się na rozwód, warto poznać szczegóły współpracy z najlepszym adwokatem we Wrocławiu, Panem Wojciechem Podgórskim.

Prawnik rozwody Wrocław:

– problemy z używkami jako częsty powód rozwodów

– inne patrzenie na świat powodem rozwodu

– kto pomoże sfinalizować rozwód?

Prawnik rozwody Wrocław – problemy z używkami jako częsty powód rozwodów

Jednym z najczęstszych powodów rozpadu związków małżeńskich jest problem z używkami. Otóż, prawnik rozwody Wrocław w swojej codziennej pracy obserwuje mnóstwo par, które postanawiają zakończyć swój związek z powodu nadużywania różnych używek. Nie chodzi tutaj o nadmierne picie kawy czy herbaty. Obecnie niezwykle ważnym problemem społecznym jest nadmierne spożywanie alkoholi wysokoprocentowych, które znacznie ograniczają relacje małżeńskie. Prawnik rozwodowy z Wrocławia, bardzo często przekonuje małżonka, aby poddał się leczeniu i zadbał o rodzinę. Niestety, takie działania nie zawsze są skuteczne, a brak współpracy z terapeutą oraz prawnikiem kończą się rozwodem. Co więcej, młode małżeństwa również są narażone na problemy z używkami. W ich przypadku są to używki związane z narkotykami oraz dopalaczami.

Prawnik rozwody Wrocław – inne patrzenie na świat powodem rozwodu

Kolejnym powodem rozwodowym, dość często przytaczanym przez dobrego prawnika rozwodowego z Wrocławia jest inne patrzenie na świat z porównaniem do małżonka. Niestety, nie dotyczy to błahych rzeczy, takich jak wybór ciasta na urodziny. Bardzo często dotyczą poważnych sfer życia. Dobrym przykładem jest tutaj posiadanie dzieci. Jedna ze stron może nie chcieć mieć potomstwa i już powstaje problem. Innym przykładem jest miejsce zamieszkania po ślubie – niektórzy wolą żyć z rodzicami bez kredytów, a inni preferują zakup własnego mieszkania lub budowę domu na kredyt. Niestety, niektóre przekonania współmałżonka nie są możliwe do negocjacji, dlatego kończą się rozwodem.

Prawnik rozwody Wrocław – kto pomoże sfinalizować rozwód?

Jeśli jedna z stron decyduje się na rozwód, warto zacząć współpracę z doświadczonym prawnikiem rozwodowym z Wrocławia, który pomoże złożyć wniosek o rozwód,a także o alimenty dla potomstwa. Co więcej, prawnik może się również zająć rozwodem z orzeczeniem o winie, który może pomóc w uzyskaniu alimentów na małżonka. Takie rozwiązanie jest często stosowane, gdy jeden z małżonków jest całkowicie winny rozpadowi związku małżeńskiego, a jego były współmałżonek nie ma wystarczających środków finansowych na przeżycie.