Przedszkola językowe w Warszawie – jak wybierać te najlepsze?

przez | 23 marca, 2020

Szczęście dziecka jest najważniejsze dla każdego rodzica, podobnie jak jego prawidłowy rozwój. O tym, czy dziecko będzie uczyło się i zdobywało nowe umiejętności, może w znaczącym stopniu zadecydować przedszkole językowe w Warszawie – wybranie tego właściwego ma ogromne znaczenie i dlatego też w tym artykule podpowiemy Ci na co zwrócić uwagę, szukając najlepszej placówki. Zapraszamy!

7 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę, wybierając przedszkole językowe w Warszawie

Po pierwsze – oferowane zajęcia

Najważniejsze w każdej placówce jest to, jakie zajęcia oferuje i tym samym, w jaki sposób dba o rozwój dziecka. Ten powinien mieć miejsce na wielu płaszczyznach, dlatego też wszystkie przedszkola językowe Warszawa, powinny zapewnić nie tylko standardowy plan z zajęciami dydaktycznymi (i językiem angielskim), ale również zajęcia dodatkowe. To dzięki nim dziecko poznaje otaczający go świat i rozwija swoje umiejętności oraz talenty. Mowa tutaj o różnego rodzaju zajęciach, takich jak jodze, które pozwolą na prawidłowy rozwój malucha.

Po drugie – kwalifikacje i doświadczenie kadry

To, jakie osoby opiekować się będą Twoim dzieckiem, również ma ogromne znaczenie – przedszkole językowe powinno zadbać o to, aby kadra była doświadczona, wykwalifikowana i posiadała odpowiednie podejście do dziecka. Aby zweryfikować jakość opieki, warto nie tylko zapoznać się z kadrą na stronie internetowej, ale również poznać opinie rodziców, które dostępne są np. w Internecie.

Po trzecie – współpraca ze specjalistami

Nauczyciele, lektorzy i native speakerzy to nie wszyscy specjaliści, z którymi powinno współpracować prywatne przedszkole z językiem angielskim. Bardzo istotna jest też obecność psychologów, logopedów oraz terapeutów integracji sensorycznej. To właśnie dzięki nim możliwe będzie zauważenie różnego rodzaju nieprawidłowości związanych z rozwojem dziecka oraz ich skuteczne wyeliminowanie.

Po czwarte – wyposażenie i standard pomieszczeń

Przedszkole językowe w Warszawie powinno dysponować doskonale wyposażonymi salami i zapewniać dzieciom wszelkiego rodzaju materiały dydaktyczne oraz zabawki. Co więcej – dla bezpieczeństwa najmłodszych powinno posiadać monitoring, a dla ich lepszego samopoczucia – własny plac zabaw. Zwróć uwagę na to, w jakich warunkach każdy dzień spędzać będzie Twoja latorośl!

Po piąte – kontakt z rodzicem

Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twoje dziecko dobrze czuje się w placówce i prawidłowo się rozwija, wybierz takie angielskie przedszkole w Warszawie, które zapewnia stały kontakt z rodzicami oraz pełen zakres informacji na temat tego, jak przebiega nauka oraz rozwój dziecka. Co więcej – sprawdź, czy dane przedszkole językowe będzie w stanie zapewniać również opiekę w okresie wakacji i świąt!

Po szóste – oferowane posiłki

W Polsce funkcjonuje tzw. Instytut Żywności i Żywienia, który określa jak powinny wyglądać oferowane przez placówki edukacyjne posiłki. Sprawdź zatem, czy przedszkole na warszawskim Ursynowie oferuje Twojemu dziecku pełne wyżywienie i przede wszystkim – czy jest ono zgodne z tymi wytycznymi.

Po siódme – program dydaktyczno-wychowawczy

I na końcu – każde przedszkole prywatne powinno wdrożyć program dydaktyczno-wychowawczy, dzięki któremu dziecko będzie mogło szybko zaadaptować się w grupie, rozwijać swoje umiejętności poprzez działanie i uczyć się przez zabawę. Zweryfikuj to, a będziesz mieć pewność, że nauka oraz rozwój Twojego dziecka przebiegać będą prawidłowo.

Jak zweryfikować jakość usług?

Możesz osobiście wybrać się do danej placówki i poznać kadrę opiekunów, ale również zapoznać się z opiniami innych rodziców, które znajdziesz w Internecie. Dzięki Google czy portalom społecznościowym, będziesz mieć możliwość weryfikacji jakości nauczania i opieki nad dziećmi – w ten sposób wybierzesz najlepsze przedszkole językowe, które prawidłowo zadba o rozwój Twojej pociechy!