Suzuki w leasingu – Kto powinien skorzystać oraz czym różni się to od klasycznego kredytu?

przez | 13 listopada, 2019

Spora część społeczeństwa raczej sceptycznie podchodzi do rozwiązań z grupy, do której należy leasing samochodowy, a często będzie to jednak bardzo korzystne wyjście. Istnieje wiele legend, które dotyczą tej metody finansowania, dlatego warto dowiedzieć się, na jakich zasadach to wszystko funkcjonuje. To bardzo istotne, aby być w pełni przekonanym o tym, czy jest to rozwiązania dla nas, czy powinniśmy rozejrzeć się za czymś innym.

Mimo tego, że jeżeli chodzi o transport mamy naprawdę sporo możliwości, jednak opcją najbardziej komfortową zawsze okaże się podróż samochodem. Autem jesteśmy w stanie docierać do miejsc, które są naprawdę bardzo od nas oddalone, a to duża wygoda. Nawet jeśli nasze wymagania spełni jedynie Suzuki leasing będzie doskonałą okazją, aby uzyskać do niego dostęp. Samochody charakteryzuje to, że często się niestety psują, a to dość duży problem dla każdego posiadacza auta. Dzięki leasingowi samochodowemu takich trudności uda się nam często uniknąć, co z pewnością będzie dla nas dużą korzyścią.

Kto skorzysta na leasingu?

Pewnie jest to, że auto w leasingu okaże się świetnym wyjściem dla wszystkich małych i średnich przedsiębiorców, dla których pojazd jest elementem niezbędnym. Wypożyczalnie mają niezwykle bogate oferty, stąd możemy pozwolić sobie na wybór takiego modelu samochodu, który w pełni nas zadowoli. Wychodzi zatem na to, że bez względu na specyfikę naszego biznesu, dobierzemy taki pojazd, który wydatnie pomoże nam w jego funkcjonowaniu. Co więcej, wcale nie musi być to wyłącznie samochód osobowy, gdyż możliwością będą również te dostawcze oraz wszystkie inne.

W ogóle nie dziwi fakt, że umowy leasingowe to najczęściej wybierana opcja przez te najmniejsze działalności gospodarcze. Powodem jest tu głównie problem w uzyskaniu kredytu w banku. Leasingodawca nie widzi jednak problemy w braku zdolności kredytowej, stąd współpraca firm finansujących i klientów układa się często wzorowo.

Leasing oraz kredyt – jakie są największe różnice?

Obydwie wspomniane metody finansowania, najbardziej różnią się od siebie pod względem podejścia do własności. Kredytobiorca ma okazję być właścicielem, jednak dopiero w momencie, kiedy ten opłaci już wszystkie zobowiązania. W leasingu zaś, pojazd jest własnością leasingodawcy podczas całego okresu obowiązywania umowy.

Można dokonać wykupu auta, jednak dopiero po opłaceniu wszystkich rat. Dla przedsiębiorcy to także doskonała okazja, aby móc odliczyć podatek VAT, wydatki na paliw oraz sam samochód, który bez wątpienia także jest sposobem na usprawnienie działania naszego biznesu. Leasingobiorca może także wymienić samochód na nowy, jednak jest na to szansa tylko wtedy, kiedy umowa leasingowa dobiega końca. Zawsze przecież można zdecydować się na inną opcję finansowania, aby sprawdzić czy w naszym wypadku lepsze będzie inne rozwiązanie.