Telefon SIP – czemu warto w niego zainwestować?

przez | 19 grudnia, 2019

Telefonia IP umożliwia wykonywanie połączeń przez Internetu. To świetna alternatywa dla normalnych usług telekomunikacyjnych, które trochę odchodzą do lamusa. Teraz większość przedsiębiorców korzysta z Internetu i ma dostęp do niego niemalże przez nieograniczony czas, także VoIP wydaje się bardzo dobrym i funkcjonalnym rozwiązaniem. Dlaczego telefon sip IP będzie dużo praktyczniejszą opcją, niż zwykły telefon stacjonarny?

Wygodna użytkowania i niskie koszty telefonii IP

Telefonia IP charakteryzuje się wieloma zaletami, istotną jest wysoka jakość rozmów internetowych, oszczędność energii oraz niezależność od komputerów. Wiadomo, że jakość połączeń w dużej mierze będzie warunkowane od szybkości Internetu i to należy mieć na uwadze. To rozwiązanie niezwykle funkcjonalne, ponieważ z telefonii VoIP można korzystać zarówno za pośrednictwem laptopów, komputerów stacjonarnych, telefonów stacjonarnych, komórkowych, wszystko zależy od naszych oczekiwań. Telefony sip są wygodne, nieskomplikowane w obsłudze, ale posiadają jeszcze jedną bardzo ważną zaletę, a mianowicie są niedrogie. Żeby z nich korzystać, podstawa to standardowe okablowanie, identyczne, jak to do Internetu. Na pewno, warto zdecydować się na korzystanie z telefonii VoIP, zarówno do użytku prywatnego, jak i firmowego. Takie sieci telefoniczne super sprawdzają się w dużych firmach, taki sposób komunikacja z klientami, kontrahentami i pracownikami jest lepszy i łatwiejszy. Można poprawić również przepływ informacji, co świetnie wpłynie na skuteczność pracy. Dzięki telefonii internetowej zarządzanie usługami jest łatwe, co więcej można zaoszczędzić. Telefony łączące się za pośrednictwem Internetu, mają możliwość korzystania ze stacjonarnych numerów z wybranej strefy numeracyjnej w Polsce. Jest też opcja kolejkowania, w ten sposób jest możliwe wyeliminowanie sygnału informującego, że abonent jest nieosiągalny.

Najważniejsze zalety telefonów SIP

– niskie koszty – dzięki połączeniom za pośrednictwem telefonów VoiP jest możliwość, żeby znacznie ograniczyć rachunki, mowa zarówno o rozmowach krajowych, jak i również zagranicznych,

– bezpłatne rozmowy wewnętrzne – gdy prowadzisz rozmowę ze swoimi pracownikami za pośrednictwem IP, to nie płacisz nic,

– można wybrać numer telefonu z dowolnej strefy numeracyjnej, co dla niektórych jest bardzo istotne,

– jakość łączności jest doskonała,

– zarządzanie usługami jest intuicyjne,

– osoby prowadzące własną firmę decydujący się na telefonię IP mogą dostać szybką pomoc techniczną w przypadku problemów.

Funkcjonalne telefony dla firm

Telefon Sip to urządzenie dające bardzo duże możliwości, jeżeli chodzi o kontakt telefoniczny. Możemy cieszyć się między innymi z bardzo dobrej jakości dźwięku, co osiągnięto dzięki technologii korygującej wyrazistość głosu oraz redukującej hałasy otoczenia. Takie sprzęty są dość zaawansowane technologicznie, dysponują intuicyjnym panelem obsługi, poza tym wszystkie rozmowy są specjalnie zabezpieczone przed przechwyceniem. Takie wyposażenie biurowe bez wątpienia musi znaleźć się w każdej nowoczesnej firmie, która chce się rozwijać.