Telefony IP oraz telefonia internetowa – najważniejsze fakty!

przez | 18 grudnia, 2019

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że telefonia tradycyjna posiada już doskonałą alternatywę w postaci tej internetowej. Sięga po nią obecnie mnóstwo właścicieli małych i dużych firm. To oczywiście okazja aby sporo zaoszczędzić, natomiast nie nakazuje też by podpisywać długą umowę, a oferuje sporo funkcji. Telefony IP szybko wypierają te tradycyjne, ponieważ wcale nie trzeba posiadać komputera – wystarczy tylko jedno urządzenie.

Technologia VoIP i telefony IP, czyli współpraca idealna

Dzięki technologii VoIP, telefon IP ma możliwość prawidłowej i wydajnej pracy. Jeśli wykorzystujemy do tego również komputer, słuchawki, mikrofon oraz aplikację operatora VoIP, musimy także mieć dostęp do szybkiego i stałego łącza internetowego. Z uwagi na ogólnodostępność Internetu, pod tym względem nie powinniśmy napotkać na żadne problemy. Wykonywanie połączeń to nie wszystko, gdyż te zorganizujemy również w centrali telefonicznej. Co więcej, w tym samym czasie skorzystamy też ze wszystkich znanych funkcji komputera oraz technologii i telefonii VoIP.

Często może się okazać, że komputer nie będzie spełniał oczekiwań konkretnego klienta telefonii internetowej, co otwiera przed taką osobą inną możliwość. Osoby wymagające, ale ceniące technologię VoIP, mogą postawić po prostu na telefon internetowy.

Największe zalety urządzenia, jakim jest telefon IP

Telefony internetowe są gwarantem stałego dostępu do linii, co wymienia się jako ich największą zaletę. Dodatkowo, jeśli korzystamy także z technologii VoIP, komputer okaże się zbędny, zatem nie trzeba go pilnować by był on włączony, na wypadek gdyby ktoś próbował się do nas dodzwonić. Telefony IP pracują podobnie jak te stacjonarne, ponieważ są zawsze gotowe podjąć połączenie od rozmówcy. Są one bardzo praktyczne i za to chwali się jej najbardziej, gdyż liczba funkcjonalności jest naprawdę spora. Będzie to zatem możliwość zorganizowania konferencji, oddzwaniania na numery, które ostatnio wybieraliśmy czy też zawieszenie rozmów. Nowsze modele takich telefonów, pozwalają też na konfigurację większej liczby kont VoIP, niezależnie od operatora. Spodoba się to przede wszystkim większym firmom. Co więcej, niektóre modele podłączymy też do linii stacjonarnej, a to z kolei docenią Ci, którzy wciąż mają są związani umową ze stacjonarnym operatorem.

Telefon internetowy i możliwości jego podłączenia…

Opierające swoje działanie na telefonii VoIP telefony IP, bez problemu podłączymy do routera i to za pomocą łączności bezprzewodowej Wi-Fi, co na pewno podniesie wygodę pracy. Najpierw podłączymy go do sieci, dokonamy konfiguracji zgodnie ze wskazówkami operatora, a później do woli możemy czerpać z funkcji, jakie oferuje nam ta technologia. Zanim się zdecydujemy, warto sprawdzić jak prezentują się oferty od poszczególnych operatorów telefonii internetowej. Musimy dokonać takiego wyboru, aby pakiet, na który postawimy był w stanie sprostać naszym oczekiwaniom, a także nie był dotkliwy dla naszego budżetu.