Używać perfum Paco Rabanne i innych znanych marek? Dowiedz się czy będą bezpieczne jak podkład Estee lauder double wear !

przez | 6 grudnia, 2019

Każdy zdaje sobie z tego sprawę, jaki efekt powinno powodować używanie perfum. Chodzi o nadawanie ciałom wyjątkowego zapachu. Mogą niestety pojawić się pewne skutki niepożądane, dlatego żadne perfumy nie mogą być drażniące dla naszych zmysłów oraz szkodliwe dla skóry. Jeśli produkty tego typu będą prawidłowo dobrane, zarówno zyskamy na lepszym samopoczuciu, jak i nie stracimy dobrej kondycji skóry. Zapach powinien być odzwierciedleniem naszego charakteru i sposobu bycia, dlatego powinniśmy wybierać tylko te, które najbardziej nam się podobają.

Niech nasze wybory będą podejmowane świadomie

Nie da się jednoznacznie stwierdzić, czym charakteryzują się wszystkie dobre perfumy. Co więcej, nie da się wyłonić tych najlepszych. Kryterium wyboru bywa po prostu marka, dlatego najczęściej sięgamy te od znanych producentów jak np. Paco Rabanne. Czasami uda się znaleźć je w dobrej cenie, jak chociażby tutaj gdzie podkład Estee lauder double wear jest także niedrogi.

Wszystkie perfumy jednak, niosą za sobą ryzyko podrażnień i zaczerwienień. Bez względu na wszystko, żadne perfumy nie mogą prowadzić do żadnych skórnych reakcji. Zanim wybierzemy konkretny produkt, musimy przekonać się o tym, jaki typ skóry posiadamy. To w końcu ma bardzo duży wpływ na to, jakie perfumy będą dla nas bezpieczne.

Często podkreśla się wagę zapachowych nut. Oczywiście jest to kwestia bardzo istotna, ale też jednocześnie dość indywidualna. Zapach musi przede wszystkim do nas pasować, stąd nie możemy ryzykować zbyt szybkich zakupów. Warto spryskać swój nadgarstek testerem, a kiedy zapach zdąży się odpowiednio rozwinąć i aktywować swoje nuty zapachowe w połączeniu z naszym potem, będziemy w stanie przekonać się, jak faktycznie pachną dane perfumy.

Jakie perfumy dobierać, dla poszczególnych typów skóry?

Perfumy dla skóry suchej

Skóra suchego typu, jest dość matowa i szorstka, a dodatkowo delikatna i w jasnym kolorze. Bywa również pozbawiona elastyczności a jako, że naskórek zazwyczaj jest u niej cienki, jej proces regeneracji przebiega wolno.  Kiedy błędnie dobierzemy perfumy dla skóry tego typu, zajdzie ryzyko jej łuszczenia się i przyspieszonego starzenia. Warto wybierać zatem produkty, których zawartość alkoholu jest niska. Unikajmy wód kolońskich i perfumowanych, stawiając częściej na te toaletowe. Pamiętajmy o tym, że skóra zawsze musi być odpowiednio nawilżona. Dodatkowo, w okresie letnim nie powinno się stosować ciężkich zapachów, które w wyniku słonecznego promieniowania, mogą prowadzić do zaczerwienień.

Perfumy dla skóry tłustej

Tłusta skóra posiada swoją własną ochronną warstwę, która zapewnia należyte zabezpieczenie, przed wnikaniem do skóry substancji chemicznych. Jest to na również odporna na podrażnienia, a potrafi się też sprawnie regenerować. Posiadają tłustą skórę, możemy stosować zarówno perfumowane wody, jak i tradycyjne perfumy. Warto mieć jednak na uwadze, że ten rodzaj skóry będzie mocno eksponował zapachy, dlatego zachowajmy ostrożność z ich wyborem. Niektóre z nich, mogą okazać się wyjątkowo drażniące.

Perfumy dla skóry normalnej

Najmniejszy problem mają Ci, którzy są posiadaczami skóry normalnej. Oni nie muszą ograniczać się do stosowania żadnych rodzajów perfum. Niezależnie jednak o tego, jaki mamy typ skóry. Nie powinniśmy ich w ogóle używać przed wyjściem na plażę, a także kiedy udajemy się na solarium. Dodatkowo to, że dane perfumy pachniały na kimś dobrze nie oznacza, że i na nas będą podobnie. Każdy z nas, wydziela swój indywidualny zapach, stąd decyzję powinniśmy podjąć wtedy, kiedy perfumy połączą się z naturalnym zapachem człowieka. Często dochodzi do sytuacji, kiedy dany produkt pachnie kompletnie inaczej na poszczególnych osobach.