Wybór słuchawek gamerskich

przez | 6 stycznia, 2020

Słuchawki stanowią ważne narzędzie w wielu miejscach pracy, nawet w tych nieszablonowych przypadkach, jak e-sport. E-sport to dyscyplina sportowa (powiedzmy), która polega na graniu w gry komputerowe w trybie drużynowym najczęściej. Oczywiście, są także rozgrywki player vs player, czyli jeden na jednego. W takiej branży niezbędny jest odpowiedni sprzęt – komputer, słuchawki z mikrofonem czy myszka. Sprzęt jednak w tym przypadku ma całkiem inną specyfikację oraz jakość w porównaniu do na przykład słuchawek do pracy w biurze czy słuchawek do telefonu stacjonarnego.

Jak wybierać słuchawki do gry

Kilka prostych kryteriów pomoże w wyborze idealnych słuchawek do pc. Bez pewnych ograniczeń i postawionych wymogów przed rozpoczęciem poszukiwań, może to być dość męczące zajęcie. Warto ustalić, jakie słuchawki z mikrofonem usb nas interesują. Wybór jest, bowiem ogromny – słuchawki bezprzewodowe czy z kablem, słuchawki nagłowne czy douszne, itd. Kolejną ważną kwestią jest cena – trzeba ustalić, jaki budżet mamy na zakup. Słuchawki usb mogą mieć bardzo różne ceny w zależności od jakości, producenta czy wybranego sklepu.

Model słuchawek Corsair HS50

Słuchawki do biura wybiera się inaczej, niż profesjonalny sprzęt dla graczy. W tym przypadku liczy się wysoka jakość, a nie atrakcyjna cena. Za jakość trzeba najczęściej zapłacić, więc sprzęt gamerski jest droższy od regularnego sprzętu o gorszej specyfikacji. Popularnym modelem słuchawek na usb dla graczy są Corsair HS50. To słuchawki nauszne z kablem o impedancji 32 Om. Wysoka jakość wykonania gwarantuje komfort w trakcie użytkowania przez długie godziny, a wysoka jakość dźwięki zapewnia najlepszy poziom rozgrywki. Słuchawki mają podłączenie standardowe jack 3,5 mm, więc pasują do komputerów stacjonarnych, Xbox One, Nintendo Switch, PlayStation 4, a nawet tabletów. Słuchawki Corsair HS50 mają wbudowany mikrofon jednokierunkowy, posiadający opcję redukowania szumów. Oczywiście, użytkownik ma możliwość regulacji głośności oraz kompletnego wyciszenia. Dźwięk, dzięki usuwaniu szumów z otoczenia jest czysty i wyraźny przez cały czas. Czułość słuchawek wynosi 111 dB, a pasmo przenoszenia waha się między 20 – 20000 Hz. Takie słuchawki to prawdziwy skarb dla graczy, ponieważ zapewnią komfort i dobrą jakość dźwięku odbieranego i wychodzącego przez przetworniki oraz mikrofon przez całą długość trwania rozgrywki. Słuchawki polecane są nawet przez certyfikat Discord.

Słuchawki dla gracza, a szczególnie profesjonalnego gracza, różnią się od tych najbardziej popularnych i powszechnych modeli. W tym wypadku liczy się komfort, wysoka jakość dźwięku i wykonania. Słuchawki gamerskie są najczęściej drogie, ale wszystko zależy o jakim poziomie gamingu mowa. Profesjonalny sprzęt dla zawodowych graczy jest najczęściej zapewniany przez sponsorów czy firmę współpracującą z konkretną drużyną lub graczem.