Zakup nowego auta się nie opłaca?- aukcje leasingowe

przez | 11 lutego, 2020

Wiele osób marzy o tym, aby kupić samochód wprost z salonu, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że to w ogóle się nie opłaca, tym bardziej, że obecnie rynek jest przepełniony ofertami aut używanych, które mają dobry stan techniczny, co więcej niewielkie ślady użytkowania. Leasing aukcje to decydowanie bardzo dobre miejsce na to, aby móc kupić auto wysokiej jakości, ale jednocześnie w dobrej cenie. Czy takie rozwiązanie jest opłacalne?

Iluzja w salonach samochodowych

Na nowe samochody mogą pozwolić sobie osoby, które dobrze zarabiają, jednak są też tacy, którzy przez lata zbierają pieniądze, aby móc zainwestować w taką nową maszynę. Chociaż salony samochodowe kuszą powołując się na piękne tapicerki, świetnie wyposażone wnętrze auta, świeżo nawoskowany lakier bez żadnej, chociażby najmniejszej skazy, a także 0 przebieg, to prawda jest taka, że takie auto bardzo szybko traci na wartości. Już po wyjechaniu samochodem z salonu staje się automatycznie tańsze o kilkanaście tysięcy złotych. Po trzech latach użytkowania pojazdu, traci on swoją wartość, nawet o 50%, czyli jego sprzedaż się po prostu nie opłaca. W takiej sytuacji pozostaje nam jeździć nim, do czasu, jak nie odmówi posłuszeństwa. Prawda jest taka, że na nowe samochody decydują się naprawdę majętni ludzie lub osoby, które prowadzą własną działalność gospodarczą, wówczas można wziąć auto w leasing. 

Samochody poleasingowe – czemu warto?

Samochody poleasingowe to bardzo dobre rozwiązanie z kilku względów. Dzięki temu można oczywiście zaoszczędzić dużo pieniędzy, bo są dużo tańsze, niż auta z salonu samochodowego. Równocześnie można zyskać pojazd prawie nowy, który jest w dobrym stanie technicznym. Najlepiej szukać takich aut na leasingowych aukcjach, gdzie można znaleźć czasami prawdziwe perełki. Nie każdy zna się na samochodach, w tym wypadku warto wziąć ze sobą kogoś, kto potrafi stwierdzić w jakich stanie jest wybrany przez nas pojazd. Dobrą opcja jest też oddanie na przegląd wybranego auta do warsztatu, gdzie obejrzą go mechanicy samochodowi. Leasingowe aukcje to zdecydowanie bardzo dobre miejsce, aby móc znaleźć samochód stosunkowo nowy z dobrego rocznika i w dobrym stanie technicznym. To zdecydowanie dużo lepsze rozwiązanie, niż zakup auta z salonu, szczególnie jak mamy ograniczony budżet. 

Czym się kierować podczas takich zakupów?

Chociaż wiele osób jest przekonana, że samochody po leasingu na aukcjach mają duże przebiegi, nie jest to regułą. Niekiedy można znaleźć auta, które nie mają przejechanej dużej liczby kilometrów i są w bardzo dobrym stanie technicznym. Jaka jest przewaga samochodów poleasingowych, które są wystawiane na leasingowych aukcjach? W tym wypadku można mieć pewność, co do ich faktycznego stanu i przebiegu. Poza tym zazwyczaj są regularnie serwisowane. Takie samochody przed tym, jak trafią na aukcje samochodowe zostają poddane odświeżeniu, chodzi głównie o pranie tapicerki czy wymiana części.